Anasayfa | Hesabım |
0 Adet
| Whatsapp | Menü

Facebook hesabımı nasıl geri alabilirim?

Facebook hesabınızı geri almak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. Hesabınızı kurtarmak için bu adımları takip edin:

Şifreyi Sıfırlama:
İlk adım, hesabınıza erişim sağlamak için Facebook şifrenizi sıfırlamaktır. Şu adımları izleyin:

Facebook giriş sayfasına gidin (www.facebook.com).
"Hesap Bulunamıyor" veya benzeri bir hata mesajı alırsanız, adınızı, kullanıcı adınızı, e-posta adresinizi veya cep telefonu numaranızı kullanarak hesabınızı arayın.
Hesap bulunursa, hesabınıza yeniden erişim sağlamak için şifre sıfırlama seçeneklerini takip edin.
Güvenlik Kodu:
Facebook, güvenlik nedenleriyle sık sık şifre sıfırlamaları için bir güvenlik kodu gönderir. Bu kodu e-posta adresinize veya cep telefonunuza alacaksınız. Kodu girin ve hesap şifrenizi sıfırlayın.

Güvenilir Kişiler:
Eğer hesabınız çalındıysa ve güvenlik sorunları yaşıyorsanız, "Güvenilir Kişiler" olarak belirlediğiniz kişilerden yardım isteyebilirsiniz. Bu kişilere güvenlik kodları gönderilir ve size yardımcı olabilirler.

Hesap Güvenliği İncelemesi:
Hesabınızın çalındığını düşünüyorsanız ve hesabınıza yeniden erişim sağlayamıyorsanız, Facebook'un "Hesap Güvenliği İncelemesi" formunu doldurabilirsiniz. Bu form, hesabınızın güvenliğini geri kazanmanıza yardımcı olabilir.

Facebook Destek Ekibiyle İletişim:
Yukarıdaki adımlardan herhangi biri işe yaramazsa, Facebook Destek Ekibi'ne başvurabilirsiniz. Bu, özellikle hesabınızın kötü amaçlı bir şekilde ele geçirildiğini düşünüyorsanız veya hesabınızı geri almak için diğer yöntemler işe yaramazsa gerekebilir.

Facebook hesabınızın güvende kalması için güçlü bir şifre kullanmanız ve oturum açma bilgilerinizi güvende tutmanız önemlidir. Ayrıca iki faktörlü kimlik doğrulamayı (2FA) etkinleştirmek de hesabınızın güvenliğini artırabilir. Unutmayın ki hesap güvenliği kişisel sorumluluğunuzdadır, bu nedenle bilgisayarınıza ve hesabınıza erişim sağlayan cihazlara dikkat edin.